Sepetiniz boş!
TL $
Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Elektronik sigara kullanımı,

likit dolumu ve basit kullanım ipuçları yazımızda. Cihaz aldığınız ve tüketimini öğrenmek istiyorsanız derhal okumaya başlayabilirsiniz.
Dünya da her geçtiğimiz gün sigaradan ölen ve detaylı hastalıklara yakalanan insanların adedi artıyor. Sigara içen ve yanısıra fazlası hastalıktan kurtulmak isteyen insanlar sigarayı bırakmak istemektedirler. Bu bırakma tecrübesini en basit şekilde gerçekleştiren esigara ile bırakmak daha basit bir duruma geliyor. Cihaz tüketimini öğrenmek amacıyla ilk önce elektronik sigara nedir, çalışma prensibi nasıldır bunu öğrenmek lazım.

E Sigara Nasıl Çalışır

Tüm elektronik sigaraların kullanım mantığı aynıdır. Her aygıtta tespit edilen parçalar şu şekildedir; Atomizer (coil), sıvı tankı ( camlı kısım )  pil, Alt kısım
Bazı modellerde yedek coiller atomizerler ipler vs vs de çıkabilir, ama en önemli birleşim yerleri yukarıdaki yazdığım gibidir.

Kullanımını Detaylı Olarak Anlatalım ; 

Cihazı paketinden çıkardıktan sonra parçaları birleştirin. Batarya ve atomizer üst alanı birbirine takılmalıdır (bazı modeller bütünleşik olabilir). Bazı modellerde coil denen iç coil ağızlık bölümünün amacıylae vide gibi sağ tarafa çevirerek takmalısınız. Ağızlık çıkarılarak likit tankının amacıylae (cam hazneye) sıvı koymalıyız. Bilmeniz  gereken ; tankı çok çok ya da az doldurmayın, olasıysa yarıya kadar doldurun. Doldurma prosedürü bittikten sonra coilin amacıyladeki fitilin (pamuk) sıvıyı emmesi amacıyla biraz bekleyin. Daha sonra aygıtın üstündeki çekim düğmesine bastığınızda artık cihazınız Hazır demektirr. Önemli bir not ekleyelim; fazlası e sigaranın düğme basılı kalmaması için tuş kilidi kapatabilirsiniz ( 5 kez hızlı hızlı arka arkaya düğmeye basınız )  Önemli not : Tuş cebinizde basılı kalır cihaz kendini korumaya almazsa Atomizeriniz yanar ( kötü duman kötü tat verir ) ve yedek yoksa yanınızda üzülmenize sebep olur.


E Sigara İçimi

Cihazın montajı, atomizerin takılması, şarj edilmiş olması, likit dolumu ve tuş kilidi açılmalıdır. Bu işlemler tamamlandıysa ağızlık bölümünü dudağınızın arasına alıp, soluk çekme prosedürü ile eş güdümlü çekim düğmenina aynı anda basmanız gerekir. Piyasadaki aygıtların nerdeyse tamamında çekim butonu bulunmaktadır (sigara boyutundaki olanlarda olmayabilir).  Butona basıp bıraktıktan sonra çekmeniz durumunda ağzınıza sıvı gelebilir ve buhar çıkmayabilir.Butona basarak aynı anda soluk çekmeniz çok önemlidir.

Sürekli BiLinen E Sigara Arızaları 

Ağzınıza sıvı gelmesi ; Bataryanın şarjı bitmiş olabilir, şarj dolu ise ve çekim Düğmesine bastığınızda butonda ışık yanıyorsa, sıvıyı çok doldurmuş olabilirsiniz ya da coil arızalanmıştır,  Eğerki Cihazınızda yada sizde yedek atomizer (coil) varsa değiştirin. Işık hiç yanmıyrosa 5 kez tuş kilidiini açtınız vehala sonuç yok ise pil arızanmıştır.
Duman az geliyor: uygun fiyatta satılan denemelik olan cihazlarda kaliteli duman gelmemesi zaten kaçınılmazdır. Kaliteli bir aygıtınız varsa ve sonradan buharı azaldıysa atomizeri (coil) değiştirmeniz problemi çözecektir. Hemen derhal her aygıtın Coilleri Joyetech sitemizde mevcuttur.
Pil şarj olmuyor: bu nedeni olur, pil arızalıdır (ömrü tükenmiştir) ya da şarj cihazları çalışmıyordur. Önce diğer şarj apratlarını deneyin eğer hala çalışmıyor ise, Sorun çözülmediyse bizi arayabilir destek alabilirsiniz.

Tel Sarma işi nasıl olur?

Her aygıtta bu özellik olmaz fakat RBA destekli aygıtlarda performans çoğaltmak amacıyla tel sarabilirsiniz. Böylece aygıtın buhar yoğunluğu ve likit aRomalarının verilen tat seviyesi değiştirilebilir. Cihazınızda destek olmasa da bir uzatma aparatı ile takılan RBA destekli bir Tank ( Camlı Kısım Komple )  alıp ideal duruma getirebilirsiniz. tabiki tankı aldığınızda rast gele almaycaksınız mutlaka site yöneticileni arayınız, her tank her cihazı çalıştırmaz. Uygunluğundan emin olunuz


Back to Top